Přihlaste se do soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany 2024

Bydlíte v EU, je vám mezi 16 a 30 lety a pracujete na projektu, který pomáhá utvářet Evropu? Pak můžete být dalším vítězem Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany! Přihlaste se do soutěže a vyhrajte skvělou cenu! Současně tak získáte pomoc při práci na Vašem projektu s tematikou EU!

O soutěžících z České republiky rozhodne národní porota, která do druhého kola pošle vítězný projekt. Zástupci všech 27 nominovaných projektů (za každou členskou zemi jeden) se zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které se uskuteční 7. května 2024.

Tři nejlepší projekty z celé EU se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur.

Přihlašování pro rok 2024 je otevřené do 12. února (23.29 SEČ).

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany je udělována projektům přispívajícím k porozumění na evropské i mezinárodní úrovni. Vyzdvihuje každodenní úsilí mladých lidí v celé Evropě o posílení evropské demokracie a podporuje jejich aktivní účast na utváření budoucnosti Evropy

Tato cena je udělována každoročně Evropským parlamentem společně s Nadací Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách. Odměna nejlepšímu projektu činí 7500 EUR, druhému 5 000 EUR a třetímu 2 500 EUR. Součástí ocenění tří laureátů a laureátek je návštěva Evropského parlamentu (v Bruselu nebo ve Štrasburku). Představitelé a představitelky všech 27 vybraných národních projektů jsou pak pozváni na čtyřdenní návštěvu německých Cách.
 

cyp-photos.CS.png