11. května: Cyklozávod "Tour de tripoint" na česko-polsko-německém trojmezí

Tour de Tripoint - mimořádný cyklozávod územím tří souedních zemí: Polska, České republiky a Německa

Kdy: 11. května 2024
Kde: start a cíl v Zittau (Německo)
Cena: Akce zdarma
Limit přihlášek: 300 účastníků
Registrace: https://tourdetripoint.com/

Akce je určena pro všechny cyklisty, neboť cílem závodu není soutěživost a rivalita, ale společný zážitek na kole a užít si tento sport v maximální možné míře.  Navržené trasy byly připraveny tak, aby je zvládl každý, kdo má s cyklistikou již nějaké zkušenosti.

3 města, 1 cíl - integrace za hranicemi!

Na dvou navrhovaných trasách 50 a 80 km budou mít účastníci možnost zažít intenzivní cyklistické dobrodružství a skutečnou cestu třemi různými kulturami, které se jako nikde jinde vzájemně prolínají a vytvářejí jedinečné prostředí. Je to také skvělá příležitost spojit kulturní integraci a sport v úchvatném prostředí a skvělé společnosti.

Závod začíná a končí v malebném německém městečku Zittau a pokračuje přes Německo, Českou republiku a Polsko, přičemž hlavní část závodu se soustředí na oblast tzv Trojmezí. Trasa vede půvabnými vesničkami, malebnými lesy a mírnými kopci  žitavského údolí až do Bogatynie a Hrádku nad Nisou, kde budou pro účastníky připravena speciálně připravená občerstvovací stanice, která jim umožní doplnit energii a seznámit se s místními specialitami typickými pro daný region.

Pořadatelé připravili pro účastníky startovní balíčky, profesionální značení tras včetně další logistické a zdravotnické podpory.

Tour the Tripoint není jen sportovní výzvou, ale také cestou přes tři různé kultury, které se spojují na jedné trase. Jsou to kilometry plné dobrodružství, chutí a setkání, které vytvářejí nezapomenutelné cyklistické dobrodružství.

Nadcházející akce se bude konat z iniciativy Evropského parlamentu a jako součást oslav Dne Evropy v letošním roce, kdy si připomínáme 20 let od vstupu Česka a Polska do EU a zároveň si připomeneme blížící se volby do Evropského parlamentu, které se u nás budou konat ve dnech 7. a 8. června 2024. 

zavod-trojmezi.jpg