7. května 2024: Den Evropy v Olomouci

Přijďte s námi do Olomouce oslavit Den Evropy! Dozvíte se více o Evropské unii a nadcházejících evropských volbách. Můžete si zasoutěžit, zúčastnit se besed, workshopů, prezentací studentských spolků, zajít na koncert či zajímavé divadlo.

Kancelář Evropského parlamentu se 7. května připojí k oslavám Dne Evropy v rámci tradičního Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. 

Letošní, již 12. ročník, Olomouckého majálesu se uskuteční ve dnech 6.–8. května 2024 a nabídne koncerty, divadlo, hospodský kvíz, workshopy, besedy, prezentace studentských spolků a neziskových organizací a k tomu dobré občerstvení. Nebude chybět ani korunovace nového majálesového krále či královny.

V rámci Dne Evropy si připomeneme 20 let od vstupu Česka do Evropské unie. Stánek Kanceláře Evropského parlamentu najdete na náměstí Republiky, kde se budou prezentovat i jednotlivé členské země EU a olomoucké střední školy. Biskupské náměstí a Mariánskou ulici zaplní bezmála sedmdesát stánků studentských spolků, neziskových organizací a univerzitních pracovišť. Návštěvníkům nabídnou nejen informace o své činnosti, ale také tematické workshopy a soutěže.
O hlavní hudební program na nádvoří Zbrojnice se postará Barbora Poláková či Pam Rabbit, písničkář Michal Horák nebo slovenské DJ duo Malalata.
Celý program Olomouckého majálesu najdete zde.

Těšíme se na Vás!