23. listopadu 2023: Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Projekt Rozhoduj o Evropě je interaktivním seminářem, díky kterému si studenti středních škol vyzkouší simulaci jednání institucí Evropské unie. Nejbližší seminář proběhne 23. listopadu v Ústí nad Labem. Neváhejte a přihlaste se!

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet?

To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Vzdělávací projekt „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je unikátní kombinací jednodenních interaktivních seminářů v regionech a simulace zasedání institucí Evropské unie. Projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich setkání a diskuse s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt určený středoškolákům ze všech typů škol z celé České republiky a Slovenska zároveň mladým lidem přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie.

Během října až prosince roku 2023 se v České republice uskuteční 8 jednodenních interaktivních seminářů. Každý bude sestávat ze dvou částí – zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu a workshopu k volbám do Evropského parlamentu.

Regionální seminář v Ústí nad Labem se uskuteční 23. listopadu 2023 na Krajském úřadu Ústeckého kraje, Velká Hradební 48, Ústí nad Labem.

Registrace je možná ZDE.

Seminář se bude skládat ze dvou částí:

zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu
workshop k volbám do Evropského parlamentu
Tři nejúspěšnější účastníci z části semináře věnované simulaci Rady EU a Evropského parlamentu vyhrají hodnotné ceny a získají diplom. Nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na vícedenní modelové zasedání institucí EU, které se uskuteční v únoru 2024.

Veškeré informace včetně programu celého semináře se dozvíte ZDE